afghantravel ad
afghantravel ad
کد خبر: 1443
ولایت کابل ولسوالی کابل

زیارتگاه منسوب به حضرت ابوالفضل(ع) در کابل

زیارتگاه منسوب به حضرت ابوالفضل(ع) در کابل , افغان تراول afghantravelaf

محله مرادخانی یکی از قدیمی‌ترین نقاط شهر کابل می‌باشد. در این محله که زیارتگاهی به نام «ابوالفضل آغا» وجود دارد، هنوز هم نشانه‌هایی از معماری قدیم کابل به چشم می‌خورد.

در این محله که زیارتگاهی به نام «ابوالفضل آغا» وجود دارد، هنوز هم نشانه‌هایی ازمعماری قدیم کابل به چشم می‌خورد.

این درحالی است که اکثر مکان‌های تاریخی این شهر طی سال‌های بحران و جنگ در اثر بی‌توجهی نابود شدند. تعدادی از خانه‌ها و بناهای تاریخی مراد خانی نیز آسیب‌های جدی دیدند.

زیارتگاه ابوالفضل آغا در مرکز شهر کابل قرار دارد و روزانه هزاران زائر برای زیارت زیارتگاه حضرت ابوالفضل به این مکان مراجعه می‌کنند، افتتاح مسجدی مسمی به «مسجد جامع حضرت ابوالفضل» در کنار این زیارتگاه سهولت بیشتری برای مردم مؤمن شهر کابل فراهم کرده است.

زیارتگاه حضرت ابوالفضل (ع) در کابل یکی از زیارتگاه‌هایی است که مورد توجه شیعیان و مردم افغانستان می‌باشد.

این زیارتگاه در منطقه تاریخی مرادخانی قرار دارد که همواره مشتاقان آن حضرت و پیروان اهلبیت عصمت و طهارت برای تبرک جستن و زیارت نمودن همه روزه در این مکان حضور پیدا می‌کنند، به ویژه در ایام خاص مانند دهه عاشورا و اربعین حسینی خیل زیادی از مشتاقان در اطراف این زیارتگاه به عزاداری می‌پردازند.

در سال‌های اخیر تلاش‌هایی صورت گرفته تا در کنار بازسازی مغازه‌ها و بعضی ساختمان‌های محله مرادخانی به شکل سنتی آن، زیارتگاه ابوالفضل آغا گسترش پیدا کرده تا زائران بیشتری بتوانند در این مکان مقدس حضور پیدا کنند.


آدرس: ولایت کابل، شهر کابل، محله مرادخانی، زیارتگاه حضرت ابوالفضل(ع)نویسنده:علی سلطانی هروی

شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید.

ثبت دیدگاه شما

afghantravel ad afghantravel ad