کد تور: 8073

PKG05 تور افغانستان گردی ( هرات ـ کابل ـ مزارشریف ـ بامیان ـ نورستان) Travel To Afghanistan

PKG05 تور افغانستان گردی ( هرات ـ کابل ـ مزارشریف ـ بامیان ـ نورستان) Travel To Afghanistan , افغان تراول afghantravelaf

 

هوالجمیل

 

مجموعه تورهای افغانستان گردی

PKG05 تور افغانستان گردی ( هرات ـ کابل ـ مزارشریف ـ بامیان ـ نورستان) Travel To Afghanistan

افغانستان کشوری پرظرفیت در عرصه گردشگری ، با داشتن جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی، هنری و طبیعت بکر و دست نخورده در  قلب آسیا قرار دارد. کشور پهناور و زیبای افغانستان از دیرباز مقصد مهمی برای گردشگران بین المللی بوده است. بین دهه های ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۰ میلادی اوج رشد صنعت گردشگری افغانستان بوده است و گردشگران زیادی سفر به افغانستان زیبا را تجربه کردند.

اکنون پس از چند دهه بحران های سیاسی و اجتماعی در این کشور، شرایط برای سیاحت و سفر به افغانستان زیبا فراهم شده است. اکنون که در سال ۲۰۲۴ میلادی قرار داریم آمارها نشان دهنده ورود تعداد بسیار زیاد گردشگران خارجی به افغانستان و همچنین رشد صنعت گردشگری داخلی و بین المللی در این کشور است.

مرکز خدمات تخصصی گردشگری افغان تراول AfghanTravel ، برای اولین بار  تورهای افغانستان گردی را برای عموم گردشگران خارجی، بخصوص  کشورهای همسایه و گردشگران عزیز ایرانی برنامه ریزی و تدارک دیده است. سفر به افغانستان زیبا را با افغان تراول تجربه کنید و خاطرات ماندگاری را برای خود رقم بزنید.

برنامه های سفر به افغانستان و تورهای افغانستان گردی

تور فرهنگی تاریخی، تفریحی طبیعت گردی:  در  دو قالب زمانی:  ۱۴ شب و ۱۵ روز    /    ۹ شب و ۱۰ روز

Afghan Travel Tours:  Package 05: 14 Nights – 15 Days

مقصدها و نوع تورها و زمان بندی تورها متناسب با درخواست و نیاز گردشگران، در قالب پکیج های انتخابی مختلف قابل تنظیم است.

ـ مدارک مورد  نیاز:

۱ـ پاسپورت با اعتبار شش ماهه ۲ـ دو قطعه عکس جدید و پشت سفید ۳ـ کپی پاسپورت  و کارت ملی ۴ـ تکمیل فرم درخواست ویزای افغانستان

۵ـ پراخت هزینه ویزا ۶ـ تکمیل فرم ثبت نام آنلاین تور در وب سایت افغان تراول  ۷ـ  پرداخت هزینه سفر هنگام ثبت نام

http://afghantravel.af/tour-registration

برنامه های روزانه سفر:

روز اول: مبدأ مشهد / مقصد هرات / زمینی / ون VIP

ـ صبح زود حدودا ساعت ۴ صبح بوسیله تاکسی های بین المللی( ون VIP  ۸ تا ۱۰ نفره ) بصورت یکسره از مشهد به طرف تایباد و مرز دوغارون حرکت می کنیم.  ساعت حدودا ۸ صبح وارد منطقه مرزی می شودیم و مراحل قانونی خروج از ایران و ورود به افغانستان را سپری می کنیم. (حدودا یک ساعت و گاهی کمتر یا بیشتر این فرایند زمان می برد.)  بعد از این مراحل به سمت ولایت / استان هرات حرکت می کنیم.

ـ بازدید از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری بین راهی:  در  مسیر مرز تا به  شهر  هرات، ولسوالی های / شهرستان های تاریخی و زیبای بین راه را بازدید می کنیم. ولسوالی های کهسان، زنده جان و غوریان که دارای آثار تاریخی و تمدنی و طبیعت دیدنی می باشند، فضای بسیار بکر و جذاب برای عکاسی و تصویربرداری است. غذای ظهر را در یکی از رستورانت های محلی و سنتی این ولسوالی ها(شهرستان) با انواغ غذای محلی صرف می کنیم.

ـ ورود به شهر هرات باستان: حدودا بعدازظهر و قبل از غروب آفتاب به شهر زیبا و تاریخی هرات باستان میرسیم. ابتدا به محل اقامت می رویم و بعد از جابجایی و استراحت کوتاه آماده شب گردی در شهر زیبا و تاریخی هرات می شویم. شهرگردی شبانه، بام هرات، تخت سفر و صرف شام در رستورانت سنتی و با غذاهای محلی هرات از جمله برنامه های شب اول  خواهد بود.

روز دوم و سوم:  هرات گردی

(مهد فرهنگ و تمدن خراسان بزرگ و آسیا)

در صبح روز دوم  و سوم برای بازدید از جاذبه های گردشگری و تاریخی  هرات عازم می شویم. از جمله مکان های مورد بازدید استان هرات: ۱ـ قلعه تاریخی اختیارالدین یا ارگ هرات، ۲ـ موزه ملی هرات با آثاری چند هزار ساله، ۳ـ مسجد جامع تاریخی هرات با قدمتی چند هزار ساله، ۴ـ دیگ هفت جوش اثری تاریخی هنری ، ۵ـ آرامگاه تاریخی خواجه عبدالله انصاری معروف به پیر هرات، ۶ـ سنگ هفت قلم به عنوان شاهکار هنری جهان ۷ـ مصلی بزرگ و مناره های تاریخی هرات مربوط به دوره شکوفایی تمدن خراسان بزرگ ۸ـ مقبره گوهرشاد بیگم بانوی دانشمند و سیاستمدار دوره تیموریان ۸ـ آرامگاه بزرگان عرصه علم و فرهنگ جهان اسلام ۹ـ بازارها و محله های تاریخی و قدیمی هرات ۱۰ـ جاذبه های طبیعی گردشگری هرات.

 

 روز سوم و چهارم:

کابل گردی / پایتخت افغانستان

شهر  کابل ضمن اینکه پایتخت سیاسی و مرکز حکومت های افغانستان است، اما به عنوان یکی  از شهرهای پرجاذبه گردشگری افغانستان است. روز ششم وهفتم را برای بازدید از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری شهر زیبای کابل خواهیم رفت. یکی از زیبایی های اختصاصی شهر کابل، قرار گرفتن شهر در بین کوه های زیبا می باشد، تا حدی که قسمتی از شهر و منازل مسکونی در  دامنه های کوه های این شهر قرار گرفته است.

برخی از مکان هایی که در کابل بازدید خواهیم کرد: ۱ـ باغ زیبا و تاریخی بابرشاه از شاهان دوره مغول ۲ـ قصر و باغ تاریخی چهل ستون ۳ـ قصر تاریخی و زیبای دارالامان ۴ـ کارته سخی یا زیارت سخی جان، قدمگاه منسوب به حضرت امام علی علیه السلام در دامنه کوه های زیبای کابل ۵ـ مسجد زیبای شاه دوشمشیره به عنوان اثر تاریخی و هنری ۶ـ موزه ملی افغانستان با آثاری بسیار کهن و جذاب ۷ـ پغمان به عنوان جاذبه طبیعی بسیار زیبای گردشگری ۸ـ بند قرغه ، جاذبه تفریحی و طبیعی آبی در کابل ۹ـ بازارها و محله های تاریخی کابل ۱۰ـ و سایر جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی کابل.

تور افغانستان گردی 5

 

روز ششم: ننگرهار/ جلال آباد

(شهر همیشه بهار افغانستان)

جلال آباد مرکز ولایت/ استان ننگرهار یکی از شهرهای بسیار زیبا و خوش آب و هوای افغانستان است . این شهر از مهمترین جاذبه های طبیعی و تفریحی گردشگری افغانستان به عنوان مقصد مهم و اولویت گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شود. بازدید از جاذبه های گردشگری جلال آباد و طبیعت بکر و زیبای همیشه بهار این شهر در برنامه سفر دو روزمان به این شهر  قرار دارد.

جاده زیبای جلال آباد به کابل به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری افغانستان است. این جاده یکی از جاده‌های زیبای افغانستان است که پیچ و خم‌ها و تونل‌های زیادی دارد. در مسیر کابل- جلال آباد، منطقه‌ای به نام «سروبی» از مکان‌های تفریحی این مسیر معمولا مسافر یا گردشگری نیست که در اینجا توقف نکند و از خوردن ماهی‌های آن لذت نبرد این مسیر همچنین دارای چند آبشار در کنار جاده است. مسافت کابل تا جلال آباد حدود سه ساعت است. جلال آباد در افغانستان به شهر «همیشه بهار» معروف است و ساکنان آن به میهمان نوازی مشهورند.

تور افغانستان گردی 5

 

روز هفتم و هشتم: نورستان گردی

(عروس شهرها و بهشت پنهان افغانستان)

هفتمین روز سفر خود را با ورود  به نورستان بکر و زیبا این عروس شهرهای افغانستان ادامه می دهیم دو روز از سفر خاطره انگیزمان در نورستان این بهشت پنهان افغانستان می گذرد و اینجاست که از سفر به افغانستان، اوج لذت و سرزندگی را احساس خواهیم کرد. نورستان به عنوان سومین پارک ملی افغانستان معرفی شده است.

سفر در میان کوه پایه های سرسبز و جنگل های انبوه نورستان، بهشت را در ذهن تداعی می کند و روح و جان انسان را سیقل داده و ساعاتی را به آرامش و لذت معنوی سپری خواهیم نمود. سیر و سیاحت و بازدید از نورستان ر با آشنایی با فرهنگ بومی، آثار کهن، صنایع دستی و سرو غذاهای محلی ادامه خواهیم داد و خاطره سفر به افغانستان را  با لذت بردن از طبیعت بکر و فرهنگ کهن نورستان به اوج می رسانیم. اگر چه دل کندن از نورستان برای هر گردشگری بسیار سخت است اما سفرمان را در  بهشت پنهان افغانستان تمام می کنیم و بسوی یکی دیگر از ولایات زیبای افغانستان حرکت می کنیم.

 

روز نهم و دهم: دره پنجشیر

(شهر دره های زیبا)

سفرنامه خود را با رسیدن به دره زیبا و تاریخی و طبیعی پنجشیر افغانستان، ادامه می دهیم و خود را به این دره زیبا و آرامش بخش می رسانیم. دره پنجشیر در شمال افغانستان، از قدمتی تاریخی برخوردار است و یکی از مناطق سرسبز و غنی افغانستان است که در فصل بهار رودخانه خروشان این دره، جلوه خاصی به طبیعت زیبای آن می‌بخشد.دره پنجشیر سرآغاز کوه‌های زرخیز «لعل بدخشان» است و در همه کتب تاریخی که درباره خراسان نوشته شده از دره پنجشیر نیز نام برده شده است. این دره سر سبز که در حد فاصل میان کابل و بدخشان قرار دارد و رودخانه‌ای پر از آب از میان آن می‌گذرد که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر جغرافیایی با اهمیت است.

با سیر و سیاحت در طبیعت بکر و زیبای پنجشیر روح و جان مان را سیقل می دهیم و بر لذت سفر خود می افزاییم. از جمله به دیدن حوض لالان؛ شاهکار زیبای طبیعت پنجشیرو یکی از عجایب شگفت انگیز آن خواهیم رفت.

تور افغانستان گردی 5

 

روز یازدهم، دوازدهم: بامیان گردی

(شهر مغاره خانه های تاریخی)

در ادامه سفرمان به ولایت تاریخی بامیان خواهیم رفت و از آثار تاریخی و طبیعی آن بخصوص تندیس های چند هزار ساله بودا بازدید خواهیم داشت و لذت سفرمان را با بازدید از جاذبه های گردشگری مختلف و حیرت انگیز بامیان بیشتر می کنیم.

برخی از جاذبه های گردشگری بامیان که بازدید می کنیم: ۱ـ بت ها و تندیس های بودا ۲ـ مغاره ها یا خانه های مسکونی کهن در دل کوه های بامیان ۳ـ شهر غلغله ۴ـ شهر ضحاک ۵ـ بند امیر و دریاچه های زیبای بامیان در دل کوه های سر به فلک کشیده  ۶ـ بازارها و مناطق تاریخی و طبیعی مختلف

تور افغانستان گردی 5

 

روز چهارم و پنجم: بلخ/ مزارشریف

(مهد فرهنگ و تمدن آسیا)

سفر خود را با سیر و سیاحت در ولایت زیبای بلخ که نماد فرهنگ و تمدن کهن آسیای مرکزی شناخته می شود ادامه می دهیم. ولایت بلخ یکی از زیباترین ولایت‌های افغانستان است که در شمال کشور موقعیت دارد. از طرف شمال مرز مشترک افغانستان را با کشورهای تاجیکستان و ازبکستان تشکیل داده، از شرق به ولایات کندز و سمنگان، از غرب با ولایت جوزجان و از جنوب با ولایات سرپل و سمنگان هم مرز است. جاذبه های گردشگری ولایت بلخ بسیار است که متناسب با زمانی که در اختیار داریم به دیدن آن ها خواهیم رفت. بر اساس آمارها نزدیک به ۲۰۰ مکان باستانی و کهن در ولایت بلخ شناسایی و ثبت شده است.

مرکز این ولایت شهر مزار شریف است. در این شهر عارفان و اندیشمندان بزرگ همچون: جلال الدین محمد بلخی، زردشت، علامه سید اسماعیل بلخی، رابعه بلخی، ناصر خسرو بلخی، ابن سینا و دقیقی بلخی زندگی می‌کردند که همین امر باعث شده مزارشریف به عنوان یکی از دیدنی‌ترین شهرهای افغانستان شناخته شود.

برخی از جاذبه های گردشگری بلخ و مزار شریف: ۱ـ آرامگاه منسوب به حضرت امام علی علیه السلام  یا مسجد آبی که از مهمترین آثار تاریخی و گردشگری بلخ شناخته می شود. ۲ـ مزار رابعه بلخی بانوی شاعر و ادیب ۳ـ قصر جهان نما ۴ـ مسجد نه گنبد ملقب به آتشکده نوبهار ۵ـ آرامگاه شعرا و عرفای بزرگ از جمله ناصر خسرو، جلال  الدین بلخی و… ۶ـ دشت های گل سرخ مزارشریف ۷ـ طبیعت بکر و زیبای اطراف مزار شریف ۸ـ و آثار فرهنگی تاریخی بسیار زیبا و کهن بلخ باستان

 

روز آخر /  برگشت زمینی یا هوایی

روز آخر سفر متناسب با برنامه ریزی از پیش  تعیین شده، بصورت زمینی از مسیر هرات به مشهد و یا بصورت هوایی از آخرین شهر بازدید شده که پرواز بین المللی دارد به تهران یا مشهد بر می گردیم. (در صورت برگشت هوایی هزینه بلیط هواپیما جدای از هزینه های تور محاسبه شده و به عهده مسافر می باشد)

خدمات تور:

هزینه ویزا  + ترانسفر( رفت بصورت زمینی و برگشت یا زمینی و یا بصورت هوایی) + هتل + غذا و پذیرایی کامل سه وعده + ترانسفر شهری  (هزینه تورها هنگام ثبت نام یا ۱۰ روز قبل از حرکت اعلان خواهد شد.)

ـ اقامت در هتل های زیبای افغانستان( از ۳ تا ۵ ستاره) با ترکیبی از معماری سنتی و معماری مدرن روز دنیا، اقامتی به یاد ماندنی و خاطره انگیز

ـ ترانسفر: از مشهد به هرات / از هرات به سایر ولایات مقصد سفر / برگشت به ایران

ـ ترانسفر و گشت های شهری و بازدیدها در طول سفر

ـ بازدید از جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی شهرهای مقصد

ـ بازدید از مکان ها و نهادهای علمی، فرهنگی و هنری شهرهای مقصد

ـ  ملاقات با شخصیت های علمی، فرهنگی، و ادبی ولایات مقصد( در صورت تقاضای گردشگران

ـ وعده غذایی (فول  برد): صبحانه، ناهار و شام از بهترین غذاهای سنتی و محلی افغانستان

ـ راهنما و تور لیدر محلی

شرایط اعزام تور:

ـ قیمت تورها هنگام شروع ثبت نام اعلان می گردد.

ـ تعداد گردشگر در تور: حداقل تعداد مسافر برای اجرای یک تور با قیمت های ارائه شده تور ۱۰ نفر (ده نفر) می باشد. در صورت درخواست اجرای تور برای تعداد کمتر، قیمت ها بصورت اختصاصی و جداگانه ارائه می شود.

ـ شهر مبدآ حرکت تور: مبدأ حرکت از شهر مشهد بصورت زمینی با  سرویس های vip می باشد. لذا مسافرین محترم باید روز حرکت در شهر مشهد حضور داشته باشند.

ـ تایم حرکت تور: ساعت ۵ صبح از مبدأ شهر مشهد (در صورت تغییر برنامه حرکت، اطلاع رسانی می شود) زمان دقیق رفت و برگشت تورها بعد از تکمیل مراحل ثبت نام  متعاقبا اعلان خواهد شد.

شرایط کنسلی تور :

گردشگران و مسافرین عزیز توجه داشته باشند که با توجه به رزرو گروهی خدمات(هتل و ترانسفر و سایر خدمات) و فیکس شدن تور هنگام ثبت نام قطعی مسافر، و تثبیت فرایند رزرواسیون و عملیات تور، لذا کنسل نمودن تور توسط مسافر،  باعث ضرر و زیان به مجری تور می شود. بر این اساس شرایط کنسلی تورهای افغان تراول بدین صورت است:

– جریمه کنسلی از زمان ثبت نام تا  ۱۵ روز قبل از حرکت تور۱۰%  از مبلغ تور بدون محاسبه قیمت پرواز

– جریمه کنسلی از ۱۴ تا ۷ روز قبل از حرکت تور ۲۰% از مبلغ تور بدون محاسبه قیمت پرواز

– جریمه کنسلی از ۶ تا ۴ روز قبل از حرکت تور ۴۰% از مبلغ تور بدون محاسبه قیمت پرواز

– جریمه کنسلی از ۳ تا ۱ روز قبل از حرکت تور ۶۰% از مبلغ تور بدون محاسبه قیمت پرواز

– جریمه کنسلی از ۲۴ تا ۱۲ ساعت قبل از حرکت تور ۸۰% از مبلغ تور بدون محاسبه قیمت پرواز

– جریمه کنسلی از ۱۲ ساعت قبل از حرکت تور و یا عدم حضور در تور ۱۰۰% از کل مبلغ تور می باشد.

ـ  توجه:  هزینه ویزای اخذ شده  صد در  صد کسر می شود. هزینه کنسلی بلیط هواپیما طبق مقررات ایرلاین

ـ لازم به ذکر است مسئولیت تاخیر، تعجیل و کنسل شدن پروازی داخلی و بین المللی به عهده این شرکت نمی باشد.

ثبت نام آنلاین:

جهت ثبت نام اولیه بصورت آنلاین به بخش تورهای افغانستان گردی در وب سایت افغان تراول مراجعه نمایید.

فرم ثبت نام آنلاین تورهای افغانستان گردی

اطلاعات مورد نیاز هنگام ثبت نام: (نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره پاسپورت، شغل، تحصیلات، سال تولد، محل  سکونت استان، شهر، شماره تماس، آدرس ایمیل، هدف از سفر و…)

وب سایت و کانال  اطلاع رسانی تورهای افغانستان گردی:

https://afghantravel.af/tour

https://t.me/afghantravell_tour

ارتباط با ما از طریق شماره های ذیل( واتساپ، ایمو و تلگرام) :

AF:  (+۹۳) ۷۹۷۴۷۴۵۱۴

IR:  (+۹۸) ۹۳۵۴۱۵۷۰۳۲

۰۰۹۳۷۹۷۴۷۴۵۱۴  –  ۰۰۹۳۷۹۴۰۰۹۰۴۸

۰۰۹۳۷۹۸۱۹۰۸۴۰  –  ۰۰۹۳۷۹۹۸۴۱۵۹۹

آدرس ما:

افغانستان، هرات، نرسیده به مایل هروی ۲، هلدینگ گردشگری افغان تراول و افغان کوثر

(مرکز خدمات تخصی افغانستان گردی و جهان گردی، نشرات، معلومات و راهنمای آنلاین )

https://afghantravel.af

https://afghantravel.af/tour

https://www.instagram.com/afghantravell

 

Email: nfo@afghantravel.af

 

Afghan Travel

Afghantravel

Afghanistan tour
Afghanistan tourist attractions
Travel to Afghanistan
Traveling to Afghanistan
Seeing Afghanistan
Visiting Afghanistan
Afghanistan tourism
Afghanistan tourism services
Afghanistan tourism guide
Travel guide to Afghanistan

Beautiful Afghanistan

International Tourism


افغان تراول

تور افغانستان
افغانستان گردی
سفر به افغانستان
سفر کردن به افغانستان
دیدن افغانستان
بازدید از افغانستان
گردشگری افغانستان
خدمات گردشگری افغانستان
راهنمای گردشگری افغانستان
راهنمای سفر به افغانستان

جاذبه های گردشگری افغانستان

افغانستان زیبا

گردشگری بین المللی


نویسنده: علی سلطانی هروی

Afghan TravelTravel to Afghanistanافغانستان_گرديجاذبه_های_گردشگری_افغانستانگردشگری_افغانستان

شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید.

ثبت دیدگاه شما