درباره ما


افغان تراول - Afghan Travel

«افغان تراول» نخستین رسانه دیجیتالی صنعت توریزم و گردشگری افغانستان:

صنعت توریزم در جهان نوین:

امروز صنعت گردشگری و توریزم در جهان اهمیت زیادی دارد و یکی از منابع مهم اقتصادی کشورها دانسته می شود. و فعالیت ها و خدمات مرتبط با این صنعت نو نیز رشد چشم گیری داشته است. فعالیت ها و خدمات گردشگری مناسب و معرفی جاذبه های گردشگری هر کشور نقشی تعیین کننده در جذب توریسم و به تبع آن جذب سرمایه های فراوان اقتصادی برای آن کشور دارد.

امروزه نیز شاهد هستیم که تحولات دیجیتالی و روند رو به رشد تکنالوژی های نوین مبتی بر بستر ارتباطات و رسانه های نوین و انترنت، انقلابی نوین در ابعاد مختلف زندگی بشر ایجاد کرده است. این تحولات دیجیتالی بویژه صنعت گردشگری جهان را بسیار تحت تأثیر قرار داده است به گونه ای که در سالیان اخیر رشد صنعت گردشگری با استفاده از تکنالوژی های نوین و رسانه های ارتباطی نوین بسیار سریع و گسترده بوده و می باشد.

استفاده از ظرفیت های رسانه ای و ارتباطی نوین در جهت معرفی فرصت ها و ظرفیت های گردشگری و اطلاع رسانی و نشر محتوای معلوماتی مورد نیاز این صنعت در عصر فعلی مورد توجه تمامی نهادهای دولتی و خصوصی کشورها می باشد. بر این اساس بودیجه های بسیار زیادی توسط دولت ها و نهادهای مرتبط با این صنعت در کشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه، برای تولید محتوای رسانه ای و بسته های تبلیغاتی بخصوص از طریق نشرات آنلاین و نیز تصویری صرف می شود.

صنعت توریزم افغانستان:

کشور عزیزمان افغانستان نیز ظرفیت های فراوان، بکر و ناشناخته ای در حوزه گردشگری دارد که استفاده از این ظرفیت می تواند کشور را در مسیر رشد و توسعه و انکشاف اقتصادی و اجتماعی قرار داده و سرعت آن را افزایش دهد. متأسفانه در دهه های اخیر به دلیل بحران های سیاسی و اجتماعی مختلف در افغانستان علیرغم داشتن ظرفیت های بسیار زیاد وبکر گردشگری، نتوانسته ایم چهره واقعی کشور خود را به جهان نشان دهیم. لذا نیازمند یک حرکت عظیمی ملی با مشارکت همگانی تمامی نهادهای دولتی، نهادهای خصوصی و عموم شهروندان کشور هستیم تا بتوانیم افغانستان را آنگونه که شایسته آن هست به جهان معرفی کنیم.

رسیدن به این هدف نیازمند طرح های راهبردی معلوماتی، فرهنگی، رسانه ای و نشراتی است. تشکیل دیتابیس های معلوماتی آنلاین و آفلاین و نیز تولید و نشر محصولات فرهنگی، هنری و رسانه ای با هدف معرفی چهره واقعی افغانستان و جاذبه های فراوان گردشگری و ظرفیت های سرمایه گذاری بسیار زیاد مرتبط با آن، گام هایی اساسی و لازم در این مسیر است که می تواند آینده ای روشن برای صنعت توریزم کشور و به تبع آن رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی آن را رقم بزند.

گسترش پلتفرم های مختلف معلوماتی، نشراتی و خدماتی آنلاین گردشگری در بستر انترنت و تجهیزات ارتباطی نوین از قبیل: لب تاب، تبلت و موبایل، یکی از مهمترین نیازهای افغانستان برای هماهنگی و همسو شدن با رشد پرسرعت و جهانی این صنعت بین المللی می باشد.

«افغان تراول» نخستین رسانه دیجیتالی صنعت توریزم افغانستان:

افغان تراول در حقیقت نخستین گام دیجیتالی در صنعت گردشگری و توریزم کشور است که از سوی گروه های خودجوش شهروندی و مدنی از میان جوانان متعهد و متخصص و دغدغه مند برای خدمت به رشد و توسعه کشور طراحی و ایجاد شده است. افغان تراول اهداف خود را در چند مرحله طراحی و برنامه ریزی نموده است که هر مرحله متناسب با شرایط و بسترهای مورد نیاز و زمان مناسب اجرا خواهد شد.

مهمترین زمینه های فعالیت افغان تراول:

 • ارائه اخبار و نشرات، گزارش، تحلیل و مقالات تخصصی مرتبط با صنعت توریزم و گردشگری افغانستان

 • زمینه سازی شکل گیری و ایجاد دیتابیس آنلاین افغانستان شناسی و گردشگری و توریزم افغانستان

 • بسترسازی ارائه خدمات آنلاین مورد نیاز در صنعت گردشگری و توریزم افغانستان

 • زمینه سازی ارائه خدمات آنلاین مرتبط با نیازهای حوزه شهروندی و اجتماعی افغانستان

«افغان تراول» در راستای استفاده از تکنالوژی های معلوماتی و رسانه های ارتباطی نوین در مسیر رشد صنعت توریزم و گردشگری افغانستان و جذب سرمایه های ملی و بین المللی در این عرصه، توسط گروپ تخنیکی «افغان تراول» « AfghanTravel » طراحی و اجرا شده است.

افغان تراول با دارا بودن ظرفیت ها و امکانات مختلفی که به مرور در حال طراحی و اجرا می باشد می تواند مورد استفاده اقشار مختلف اعم از: عموم شهروندان، سیاحان و گردشگران، شرکت های خدمات گردشگری، پژوهشگران و مراکز تحقیقاتی، فعالان اقتصادی و بازرگانان و سرمایه گذاران ملی و بین المللی ، قرار گیرد.

یادآور می شود که بسیاری از فیچرها و امکانات پیش بینی شده در پروژه افغان تراول از جهت ابعاد مارکتینک و بیزنس ظرفیت های بسیار بالای اقتصادی دارد که نیازمند بودجه و منابع مالی لازم است. . لذا گروه «افغان تراول» آمادگی خود را برای جذب سرمایه گذار و حامی مالی بر اساس قرار داد مورد توافق اعلان می کند. سرمایه گذاران متقاضی می توانند از طریق راه های ارتباطی با ما به تماس بشوند.

در اخیر از عموم شهروندان عزیز کشور و تمامی شخصیت ها، نهادها در سطح ملی و بین المللی تقاضامندیم تا ما را در جهت رسیدن به اهداف مد نظر و رشد و توسعه این پروژه همکاری و همیاری لازم را داشته باشند. و نیز پیشنهادات و نظرات خویش را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارند.

قابل ذکر است «افغان تراول» به عنوان طرح و ایده ای نو و خلاقانه و متناسب با نیازهای جامعه جدید افغانستان، در «آمریت کاپی رایت» وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در حوت سال 1396 خورشیدی راجستر شده و به ثبت رسیده است.

«بخش ارتباطات عامه و بین الملل گروه افغان تراول»

اهداف، برنامه ها و چشم انداز ما:

 • رسیدن به چشم انداز رشد صنعت گردشگری و توریسم افغانستان به عنوان قطب صنعت گردشگری آسیا

 • تلاش در جهت معرفی زیبایی ها و جاذبه های گردشگری افغانستان به مخاطبان و سیاحان ملی و بین المللی

 • تلاش در جهت هدایت افکار عامه به اهمیت صنعت توریسم و گردشگری و معرفی ظرفیت های اقتصادی این صنعت نوین

 • معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری افغانستان بخصوص حوزه های مرتبط با صنعت گرشگری

 • بسترسازی ایجاد زیرساخت های دیجیتالی و پلتفرم های لازم برای جذب سرمایه های ملی و بین المللی در صنعت توریزم و گردشگری افغانستان

 • ارائه خدمات مورد نیاز سیاحان و گردشگران ملی و بین المللی فعالان مرتبط با این صنعت از طریق آنلاین(وب سایت و اپلیکیشن موبایلی)

 • تولید و نشر آنلاین اخبار، نشرات، گزارشات و مقالات تخصصی گردشگری و خدمات مرتبط با آن

 • تدوین دیتابیس جامع و تخصصی معلوماتی آنلاین افغانستان شناسی

ارتباط با ما