afghantravel ad
afghantravel ad
کد خبر: 3324

"انستیتیوت ملی موسیقی افغانستان" نامزد یک جایزه بین المللی شد

انستیتوت ملی موسیقی افغانستان برای به دست آوردن جایزه مرکز جهانی کثرت گرایی به دور نهایی راه یافته است. 

مرکز جهانی کثرت گرایی، یک نهاد معتبر جهانی است که مقر آن در کانادا است.

این نهاد در زمینه‌های گونه‌گون فرهنگی، زنده‌گی صلح آمیز، نوآوری، همدیگر پذیری و برابری جنسیتی فعالیت می‌کند.

مرام عطایی، عضو گروه آزاده گفت:« فردا ما یک کنسرت بسیار کوچک داریم اما همرای مردم و موسیقی دانانی که در پاکستان استند. به گونه آنلاین همرای شان به تماس می باشیم و دوپارچه برای شان اجرا می کنیم.»

در کنار سه صد دانش آموز انستیتوت ملی موسیقی افغانستان؛ کسانی همچون سارا حسینی که برای نواختن گیتار و آوازخوانی دل بسته گی دارد، از دانش آموزان کوتاه مدت این نهاد استند.

سارا حسینی ، عضو گروه گیتار گفت:«می خواستم که سبک موسیقی راک را بیاموزیم همان بود که از اکامی زمستانی انستیوت ملی موسیقی افغانستان آگاه شدم و سپس اینجا آمدم و دو سال است که گیتار می نوازم و آواز می خوانم.»

اکنون انستیتوت ملی موسیقی افغانستان نامزد جایزه مرکز جهانی کثرت گرایی است، این نهاد در دور نهایی برای به دست آوردن این جایزه برگزیده شده است.

احمد ناصر سرمست، رییس انستیتوت ملی موسیقی افغانستان گفت:«این مرکز یک گروه داوران جهانی دارد که این گروه متشکل از چهره‌های بسیار تاثیر گذار سیاست جهانی و چهره های تاثیر گذار فرهنگی جهان. امسال در راس هیات داوران صدراعظم پیشین کانادا قرار دارد.»

دانش آموزان این انستیتوت روزانه پنج ساعت درس می خوانند و سه ساعت موسیقی تمرین می کنند.

سید حسن عضو گروه رباب گفت:«اکنون زمانی است که تمرین موسیقی است و سپس دانش آموزان دیگر صنف های دارند که گونه گون هم چون انکشاف شنوایی.»

انستیوت ملی موسیقی افغانستان در کمتر از ده سال نزدیک به پانزده جایزه معتبر به دست آورده است و همواره خبرهای خوشی برای کشور به ارمغان آورده است

منبع: طلوع نیوز


نویسنده: علی سلطانی هروی

جاذبه_های_گردشگری_افغانستانموسیقی_افغانستانهنر_موسیقی

شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید.

ثبت دیدگاه شما

afghantravel ad afghantravel ad